PORÓWNANIE SKLEPÓW Z PÓŁPRODUKTAMI CZ. I - aktualizacja 28.01.2020


Aktualizacja 28.01.2020r.

Zapraszam na serie wpisów poświęconych porównaniu sklepów z półproduktami.

W pierwszej części ocenię działalność sklepów, natomiast w kolejnych skupię się na cenach poszczególnych półproduktów. 
Kryterium wyboru takich a nie innych sklepów była popularność, wielkość oraz oczywiście asortyment.
Poniższe zestawienie jest obiektywne, ale z dodatkiem moich osobistych przemyśleń i potrzeb.
Zestawienie przyda mi się osobiście przy zakupach i mam nadzieję, że komuś innemu także się przyda :)


Porównanie zmian po 5 latach

Poprzedni wpis:

Po 5 latach postanowiłam zaktualizować porównanie sklepów z półproduktami, gdyż minęło sporo czasu i trochę się zmieniło.
W zestawieniu było 14 sklepów.
Sklep Goremi przestał istnieć, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, sklep miał najtańszą przesyłkę i bardzo tanie i fajne półprodukty.
Ponadto wyrzuciłam z zestawienia Magiczny Ogród oraz Blisko natury, ze względu na bardzo mały asortyment lub zrezygnowanie ze sprzedaży półproduktów.

Obecnie zestawienie zawiera porównanie 18 sklepów z półproduktami lub takich, które posiadają stosunkowo wyraźną liczbę półproduktów. 
Lista sklepów ustawiona jest w kolejności alfabetycznej.

6. Esent
7. Estien


Dostawa

Kliknij, aby powiększyć

Cena przesyłki


Najniższa cena to 6,99 zł (BE) a najwyższa 14 zł (HN, MK). Średnia cena przesyłek ze wszystkich sklepów to 10,47 zł.

Ponadto sklep ZSK współpracuje ze sklepem kolorówka i przesyłki łączą się, a kupujący płacą tyle samo za jedną przesyłkę (10,90 zł).

Sklepy które oferują przesyłkę międzynarodową: BE, BU, Eco-F, Ecospa, E-nat, Estien, Mazidła, MK, NDP, NP, ZK, ZSKos.


Darmowa dostawa


Nie każdy sklep oferuje darmową dostawę po osiągnięciu pewnej sumy zakupów (BU, Eco-F, Ecospa, Mazidła, ZK). Na szczęście, jednak taką opcję oferuje większość sklepów czyli 14.
Najniższy próg jaki musimy osiągnąć, aby otrzymać darmową przesyłkę to 119 zł (E-nat), natomiast najwyższy to 500 zł (Estien). Średnia kwota darmowej dostawy to 225 zł.
Uważam, że te progi są wysokie i prawie nie osiągalne dla przeciętnego konsumenta.


Odbiór osobisty


Tutaj podobnie jak z progami, większość sklepów (13) oferuje możliwość odbioru osobistego zamówienia w wybranych lokalizacjach.

Punkty OO znajdują się w dużych miastach jak i w mniejszych miejscowościach.Aktualizacja 28.01.2020r.

Średnia cena przesyłki to 10,47 zł - trend zdecydowanie idzie do góry.
Największą podwyżkę zanotował sklep MK - 5 zł oraz NDP - 3,6 zł. Duży spadek ceny wysyłki zauważyłam w BE - 2,91 zł


Aktualizacja 

Średnia cena przesyłki sprzed 5 lat wynosiła 8,80 zł, natomiast obecnie wynosi 9,9 zł. średnia cena dostawy podniosła się o 1,10 zł.
Poniżej wypisałam jak wyglądały zmiany cen dostaw w poszczególnych sklepach.
Spadek ceny nastąpił w:
BU - 1,40 zł
Natural - 0,60 zł

Natomiast podwyżki cen zaobserwowałam w większej ilości sklepów.
BE + 2,40 zł
E-nat + 2,40 zł
Mazidła + 0,47 zł
NP + 3,50 zł

Bez zmian NDP, ZK, ZSK, MK, Ecospa.

Obniżki progów:
BE - 51 zł, E-nat - 90 zł, NP - 80 zł

Sklep E-naturalne zrezygnował z odbiorów osobistych we Wrocławiu nad czym bardzo ubolewam.


Programy rabatoweW tej kategorii, wezmę pod lupę wszystkie możliwe rabaty dla klientów. Jeśli dany sklep nie ma żadnych zniżek, nie zastał ujęty w zestawieniu.

BE - dopiero za uzbierane 200 pkt (zakupy za 400 zł), jest tylko - 3 %, 350 pkt (700 zł) - 5% oraz - 10% za zebrane 700 pkt (1400 zł!). Niestety dużo niekorzystniej niż było wcześniej.
Nowym klientom udzielany jest jednorazowy rabat w wysokości 3 %.

Eco-F - za wydane więcej niż 100 zł otrzymujemy rabat 3 %, 300 zł to 5 % a 1000 zł to 5 %.

Ecospa - sklep zaoferował kupującym rabaty które obowiązują tylko przez 1 rok.
Aby dostać rabat w wysokości 3%, trzeba zrobić zakupy za ponad 300 zł, podobnie 5% przy zakupach za ponad 500 zł, oraz 8% za zakupy za ponad 1000 zł

E-nat - Benefit - zwiększenie kwoty do 20 zł za 1 pkt. W związku z tym aby otrzymać nagrodę o najmniejszej ilości punktów (szpatułka drewniana) tj 9 pkt, musimy zrobić zakupy za 180 zł...

Estien - w dziale promocje są pewne informacje, natomiast nie wiem czy są one stałe. Przy zakupie 4 sztuk (1 szt o wartości powyżej 7 zł) surowców kosmetycznych klient otrzymuje 1 gratis, każdy zakup kolejnych 4 sztuk produktów daje kolejny gratis.
Gratisem jest to losowy składnik (peelingi, maseczki lub olejki o pojemności od 10 ml-30 ml)

Kremowo - przy zakupach powyżej 50 zł otrzymamy próbki, do wyboru 6 różnych, co kolejne 50 zł aż do zakupów powyżej 300 zł, gdzie to możemy łącznie otrzymać 6 różnych próbek i to bardzo atrakcyjnych i w całkiem dużej ilości. https://kremowo.pl/probki
Ponadto do końca 2018 roku, sklep podwaja ilość próbek!

Mazidła program rabatowy polega na przyznawanych rabatach w zależności od kwoty zakupów. Suma zakupów liczona jest z ostatnich 3 miesięcy, ale także obowiązuje tylko przez kolejne 3 miesiące.
System: kwota powyżej 77 zł - 3%, > 130 zł - 5%, > 257 zł - 8% oraz powyżej 570 zł - 10%

NDP - 100 pkt (wydane 20 zł) to 1 zł na wydanie na każdy produkt z oferty! - zmiana na lepsze

NP - aby dostać rabat należy zrobić zakupy za minimum 50 zł, wtedy to otrzymujemy dopiero 2 % rabatu, następnie: 150 zł - 3%, 300 zł - 4% oraz 500 zł - 5%.
Co ciekawe aby z rabatu skorzystać, trzeba pamiętać aby kliknąć w przysługujący nam rabat, wtedy podstawia się hasło pod kod rabatowy i trzeba go zatwierdzić. Mało tego przy wpadaniu w kolejny próg nie wystarczy kliknąć odpowiadający przedział, bo wtedy dostajemy tylko 1% rabatu, musimy kliknąć i zatwierdzić kody tyle razy w ile progów wpadamy. Dopiero wtedy wszystkie rabaty się sumują... Jeśli, ktoś o tym zapomni to rabat mu przepadnie :(
Ponadto istnieje karta stałego klienta "Bardzo ważny klient", aby ją otrzymać, trzeba zrobić zakupy na łączna kwotę 150 zł, wtedy otrzymujemy zawsze korzyści, ale dopiero przy zakupach powyżej 90 zł, czyli darmową przesyłkę oraz rabat 10 %. Program rabatowy przez 5 lat, stał się nieco bardziej korzystny

ZSKos - po zarejestrowaniu się oraz zapisaniu do newslettera nowy klient otrzymuje automatyczny rabat na pierwsze zamówienie w wysokości 2 % (na produkty nie w promocji). Ponadto sklep posiada program rabatowy w zależności od sumy zamówień z ostatnich 2 lat: 2 % - 300 zł, 3% - 500 zł oraz 5% - 1000 zł.

ZSK  dostajemy próbki przy zakupach powyżej 50 zł, i tak co kolejne wydane 50 zł, dostajemy dodatkowo kolejne próbki. Wykaz próbek.

ZU - gratisy, przy zakupie towarów powyżej 50 zł - Kwas hialuronowy 3% 20ml,powyżej 150 zł - Wysyłka + Kwas hialuronowy 3% 20ml. Klienci zarejestrowani po przekroczeniu 500 zł sumy zakupów otrzymują upust na wszystkie towary w wysokości 5%


Nie znajdziemy programów rabatowych w następujących sklepach: BU, Esent, HN, Kremowo, MK, Natural, ZK.


W temacie gratisowych próbek nie wiele się dzieje, wiem, że BE kiedyś dodawało próbki do zamówień, nie wiem obecnie jak to wygląda, natomiast ZK oraz E-nat deklarują na swoich stronach, że nie rozdają próbek.

Szczerze, nie rozumiem takiego podejścia do klienta, nawet niewielka ilość produktu może pozwolić na zrobienie kosmetyku i tym samym przetestowania działania produktu. Zwłaszcza, gdy produkt jest droższy od pozostałych, nowy i nie ma zbyt dużo opinii na jego temat.


Obsługa, pomoc i porady 


Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o kontakt ze sklepami. Natomiast to co udało mi się zaobserwować, BE oraz ZSK odpisują szybko i rzetelnie.

Dodatkowo, jeśli któraś z Was robiła zakupy w ostatnim czasie lub ew ma jakiekolwiek doświadczenia nie starsze niż 1 rok, to zachęcam do wyrażenia swojej opinii o sklepie.
Bazowałam na informacjach ze stron internetowych oraz moich, natomiast może sklepy robią coś miłego lub nie miłego dla klientów o czym nie możemy się dowiedzieć ze strony.

Na stronach możemy znaleźć wiele porad, pomocnych przy tworzeniu własnych kosmetyków. 

BE - rozbudowana baza informacyjna dotycząca zakupów w sklepie, opinie klientów na stronie. Opisy półproduktów są bardzo wyczerpujące i opierają się o badania naukowe. Gdzieniegdzie znajdują się przepisy na kosmetyki.

BU - bardzo rozbudowany FAQ o półproduktach, vademecum oraz informacje o procesie zakupu. Ponadto sklep posiada aktualnego bloga, na którym są instrukcje wykonania kosmetyków oraz ciekawe informacje o pielęgnacji i półproduktach.

Eco-F - przepisy i filmiki z wykonaniem mydeł. Szczegółowe informacje o bazach mydlanych.

Ecospa - na stronie znajdziemy bardzo dużą bazę receptur na kosmetyki, kilka ciekawych artykułów, porady "How to...". Opisy do półproduktów są bardzo szczegółowe. Informacje dotyczące zakupów także są wystarczająco szczegółowe.  

E-nat - produkty są dobrze opisane, na stronie także jest całkiem spora baza receptur, plusem jest kilka filmów instruktażowych. Opinie o produkcie także są pomocne.

Esent - mało informacji oraz brak receptur. Opis produktu wystarczający, kilka artykułów na blogu. Dość dobrze rozbudowany dział pomocy i informacji o zakupach.

Estien - zbyt krótkie opisy półproduktów. Bardzo mało informacji na stronie.

HN - krótkie opisy półproduktów.

Krem - obszerne opisy półproduktów, wraz z zastosowaniem. Średniej wielkości baza receptur. Wyszukiwanie wg cery i potrzeb. Ciekawy i regularnie prowadzony blog.

Mazidła - obszerne opisy półproduktów, wraz z przypisanymi recepturami, których jest bardzo dużo. 

MK - bardzo krótkie opisy produktów, mały receptariusz.

NDP - opisy półproduktów wystarczająco długie, całkiem spora ilość przepisów.

NP - obszerne opisy półproduktów, sporo receptur z filmikami instruktażowymi.

Natural - szczegółowe opisy produktów, tylko 3 receptury.

ZK - krótkie opisy składników.

ZSKos - fachowe opisy produktów, różnorodne przepisy.

ZSK - długie profesjonalne opisy półproduktów, podlinkowane do receptur w których zostały użyte. Sklep prowadzi na bieżąco ciekawego bloga. Porady i artykuły krok po korku. Sklep organizuje także warsztaty z receptury kosmetycznej, dopasowane do wieku lub rodzaju cery.


Specjalne ułatwienia lub utrudnienia


BE - możliwość płacenia BLIKIEM, dużo różnych form dostawy.

BU - brak indywidualnego konta klienta, tylko 2 formy wysyłki, płatność tylko przez samodzielnie wykonany przelew bankowy.

E-nat - minimalna kwota zamówienia to 10 zł.

Esent - możliwość logowania przez konto Facebook.

Estien - łatwość tylko przez samodzielnie wykonany przelew bankowy.

Krem - możliwość logowania przez konto Facebook.

NDP - minimalna kwota zamówienia to 18 zł.

Natural - minimalna kwota zamówienia to 17 zł.

ZK - tylko jedna forma wysyłki.

ZSK - bardzo dużo form wysyłki, w tym łączona z ze sklepem kolorówka.


Pozostałe


Do zestawienia wybrałam 18 sklepów, które wg mnie mają najszerszy asortyment półproduktów. Natomiast istnieje też wiele innych sklepów, które mają po kilka półproduktów w swojej ofercie.
Poniżej kilka sklepów, które mają niewielką ilość półproduktów kosmetycznych:

https://mydlasie.pl
http://www.bingosklep.com
https://www.kolorowka.com/
http://www.fitomed.pl/kategoria-produktu/surowce-kosmetyczne/
https://manufakturanatura.com/
http://ebiocosmetics.pl
https://gorzkoislodko.pl
http://www.zeem.pl
http://www.sorbeco.pfg.pl

Tutaj ponownie prośba do czytelników bloga, jeśli znacie jeszcze jakiś sklep, który oferuje przynajmniej kilka półproduktów, w tym składniki aktywne, to proszę piszcie w komentarzach. Pomijam sklepy, które oferują kilka olejów i maseł popularnych marek, gdyż np w Rossmannie także je dostaniemy.


Czego mi brakuje w sklepach z półproduktami

1. Podanie aktualnych dat ważności przy każdym półprodukcie
2. Więcej przepisów z dokładnym odmierzeniem składników
3. Więcej odbiorów osobistych w większych miastach oraz/lub np w sklepach partnerskich
4. Więcej tańszych opcji dostawy (widać ewidentny skok kosztów dostaw) oraz promocji w stylu darmowa dostawa do max 20 zł lub chociaż obniżenie progu darmowej dostawy (problem jest, gdy chcemy kupić tylko jeden składnik, który jest nawet 2 razy tańszy niż sama przesyłka...)
5. Więcej darmowych próbek7 komentarzy:

 1. Hej, dzięki za wartościową listę - a co sądzisz o sklepie cosmed24.pl? Siedzą bardziej w medycynie estetycznej, ale nie znam się tak dobrze na składach kosmetyków :( Pomożesz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, posiadają w swojej ofercie kosmetyki profesjonalne. Składy są dobre, zawartość składników aktywnych jest wysoka, ale za to cena bardzo wysoka, za jedną ampułkę serum 150 zł.
   Dlatego polecam zaglądać do sklepów z półproduktami i samemu tworzyć produkty inspirowane gotowymi.

   Usuń
 2. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zielony Klub powinien się tu znaleźć tylko dlatego, żeby przed nim ostrzegać. Dosłownie od 8 dni!!! staram się dodzwonić, piszę maile, smsy, nawet wiadomości na maila podanego w KRS i zero odzewu. Nie odpisują na nic, nie oddzwaniają, większość czasu mają wyłączony telefon. Niby mają najniższe ceny, ale ile się nerwów przez nich zjada.. to pieniądze nie są tego warte. Nie wiem, czy są tak bezczelni, leniwi czy po prostu głupi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

  OdpowiedzUsuń
 5. So sie stało z kremowo.pl? Strona jest nieaktywna :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele z tych sklepów znam i kupuję. Niektóre jednak nie są warte swojej oceny. Sprzedają marne półprodukty.

  Mój blog na suplementy dla sportowców

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Biochemia kosmetyczna , Blogger