Recenzje: mydło Aleppo 55% i 12-15%


Nad zakupem mydła Aleppo zastanawiałam się chyba ponad rok, nie mając pewności czy mi pomoże, a nie jest znów takie tanie. Co jakiś czas przeglądałam oferty sprzedażowe, głównie na allegro w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnej ceny z wysyłką. Początkowo miałam w planach zakupić mydło o stężeniu oleju laurowego 25%, następnie uznałam, że bardziej odpowiednie będzie 40%, aż tu nagle trafiłam na ofertę w której cena z wysyłką była nie mal równa mydłom 40%, ale mydło posiadało go 55%! Otóż cena mydła była trochę mniej niż 20zł za 200g! aż zal było nie wziąć jeszcze jednego na zapas.

Co mnie skłoniło do zakupu tego mydła, i jakie nadzieje w nim pokładałam, o tym napiszę poniżej.

Mydło Alep składa się z oliwy, oleju laurowego oraz sody pozyskanej z morza. Skład procentowy odzwierciedla zawartość oleju laurowego w mydle. Im mniej oleju laurowego tym mydło ma większe właściwości nawilżające a mniej lecznicze i wysuszające, bowiem mydło będzie miało dużo cechy oleju z oliwek m.in. dużą zawartość witaminy E. Każda wersja także będzie zawierać mniejsze lub większe działanie oleju laurowego.

Olej laurowy (Oleum Laurinum) pozyskiwany jest z owoców wawrzynu szlachetnego. Owoce te zawierają ok. 1% olejku eterycznego, 25-30% oleju laurowego, i 4% popiołu.
Dokładny skład oleju laurowego:
glicerydy kwasu laurynowego, glicerydy kwasu palmitynowego,glicerydy kwasu olejowego, glicerydy kwasu linolowego 
ponadto
W owocach i liściach zawarte są alkaloidy (boldyna, retikulina, launobina, izodomestycyna, nandigeryna, neolitsyna), proantocyjanidyny, kwasy tłuszczowe nasycone (masłowy, kapronowy, izowalerianowy), katechiny, laktony: kostunolid, laurenobiolid. 
Kostunolid = costunolide i jego pochodne mają udowodnione działanie przeciwnowotworowe (inhibitory telomerazy), szczególnie wobec raka piersi. Hamują proliferację komórek rakowych i wzbudzają apoptozę. Dodatkowo costunolide wywierają wpływ przeciwwirusowy, przeciwzapalny i antybakteryjny. Posiadają aktywność fungistatyczną.

Olejek zawarty w owocach wawrzynu jest zasobny w cyneol, linalol, alfa-pinen, octan alfa-terpineolu, beta-pinen, limonen, sabinen, metyloeugenol i p-cymen.
Olej laurowy (wawrzynowy) znany jest ze swoich właściwości przeciwtrądzikowych, jest skutecznym środkiem pobudzającym wzrost włosów, oraz pomagającym w walce z łupieżem. W składzie występują gównie związki z grupy terpenów (m.in. cyneol, geraniol, eugenol). Olejek laurowy bogaty jest w witaminę A i E, które odpowiadają za prawidłowe wytwarzanie kolagenu.Witamina E jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed utleniaczami. Olej ma ciemnozieloną barwę, szybko wchłania się w skórę. Skutecznie likwiduje łupież, świerzb i inne choroby skóry. Chlorofil zawarty w olejku wspomaga gojenie ran i łuszczycy. Olejek pobudza porost włosów, odżywia je, dzięki czemu włosy stają się miękkie i jedwabiste. Olejek laurowy ma również działanie przeciwtrądzikowe, oczyszczające, antybakteryjne i ściągające.
źródła:
http://groner.pl/oleje/olej-laurowy/
http://rozanski.li/?p=1324

Istnieją rożne wersje mydeł: od klasycznych z różną zawartością oleju laurowego (od 2%do 70%), po 100% oliwkowe, oraz z dodatkiem rożnych składników odżywczych (olej arganowy, olej z czarnuszki, glinki i inne ).

Zastosowanie narzuca się samo: im wyższe stężenie oleju laurowego tym lepiej powinno działać na skórę tłustą, trądzikową oraz inne problemy skórne. Z tego co czytałam mydło o nie dużej ilości oleju laurowego można używać do mycia całego ciała, łącznie z higiena intymną, demakijażem, myciem włosów oraz do golenia. Jest hypoalergiczne więc nadaje się dla osób z cerą atopową, naczynkową. Do mycia dzieci, do prania, jako środek czystości. Mydło jest 100% naturalne, ekologiczne i wegańskie.
Ideał :)


Mydło Aleppo 55%

Mydło 55% posiada producenta, ale za dużo o nim nie znajdziemy, fakt nie mam 100% pewności co do pochodzenia mydła, ale po pierwsze ewidentnie wygląda jak mydło Alep a po drugie posiada ową pieczątkę oraz pergamin, na którym wylewane są masy mydła przy produkcji. Najpewniej mydło pochodzi prosto od producenta, stąd brak profesjonalnej etykiety oraz niska cena.

Tak było zapakowane mydło, ma pieczątkę oraz pergamin z tyłu.


Pierwsze co zrobiłam to pokroiłam mydło na mniejsze kawałki, aby było wygodniej go używać. Było ciężko, bardzo ciężko ale dałam radę :)
Mydło wygląda jak wszystkie inne tego typu, z wierzchu jest jasnobrązowe natomiast w środku mocno zielone.
Pierwsze wrażenie było też nie ciekawe, po pierwsze zapach, dziwny, mdły. Ale po ok tygodniu się przyzwyczaiłam. Po drugie musiałam się przyzwyczaić do tego, że to mydło tak dobrze się nie pieni. Obecnie po ok. pół roku stosowania używanie mydła weszło mi w nawyk i nie sprawia żadnych problemów.
Głównie mydło miało być przeznaczane do mycia twarzy i tak pozostanie. Mydło bardzo dobrze myję twarz. Demakijaż oczu przy jego użyciu sobie odpuszczę, ponieważ mydło szczypie w oczy...szkoda.
Twarz po umyciu jest lekko tępa w dotyku, ale nie wysuszona. Ogólnie nie zauważyłam negatywnych skutków używania mydła.
Mydło trzeba kłaść na mydelniczce, najlepiej z kolcami/wypustkami, aby miało jak najmniejszy kontakt z mydelniczką oraz polecam je częściowo przykryć. Co do twarzy mam już pewnego rodzaju manię, unikam bakterii jak się da, a nie da się ukryć iż mydło używane  ten sposób jest narażone na nie. Ponadto mydło tak pozostawione, może wyschnąć do kolejnego użycia, nie zmięknie i będzie służyć nam długo. Do mycia reszty ciała niż twarz używałabym innej kostki, co jest dość oczywiste.

Działanie, bo to najważniejsze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło! Byłam także pod wrażeniem iż tak szybko zaczęło działać. Ogólnie moja zimowa pielęgnacja była niezbyt bogata, ale cera mimo tego była w bardzo dobrej kondycji. Mydło używam 2 razy dziennie, zamiast żelu do mycia twarzy. Już po około tygodniu zauważyłam ewidentne wygładzenie twarzy, szybkie gojenie się wyprysków oraz ogólnie rzadko występowały niedoskonałości. Jestem totalnie zauroczona!

Mydło chciałam także zastosować do mycia włosów, i tu była katorga. Po pierwsze trzeba się naprawdę porządnie namęczyć aby tak zmydlić mydło aby włosy się umyły. Było szorstko, tępo i nieprzyjemnie. Nawet położona później odżywka nic nie zmieniła. Włosy były niedomyte.
Bardzo możliwe że dobrze działa na skórę głowy, ale stosowanie tego mydła jako szampon jest bardzo uciążliwe.

Do golenia nadaje się bardzo dobrze zwłaszcza, że ma działanie ściągające, antyseptyczne, antybakteryjne.


Jakiś czas temu weszłam w posiadanie mydła Aleppo 12-15% którego dystrybutorem jest polska firma Organique.


Organique, Mydło Aleppo 12-15%




Mydło w wyglądzie, zapachu oraz użytkowaniu jest identyczne. Byłam niemal pewna iż mydło będzie nieskuteczne, ponieważ zawiera bardzo mało (w porównaniu z kostką 55%) oleju laurowego. Natomiast byłam ponownie mile zaskoczona kiedy działanie mydła okazało się także niemal identyczne. Mydło działa, bardzo podobnie, ale siła jest tylko nieco mniejsza.
Cena mydła to około 23 zł za 235g, czyli nie dużo więcej niż mydła 55%, ale za to mamy wszystkie certyfikaty.

Podsumowując, mydło Aleppo to absolutny hit w pielęgnacji mojej cery skłonnej do zanieczyszczeń, ale nie tylko, ma na nią wpływ jak mało który specyfik. Ponadto mydła są baaardzo wydajne, więc starczą na długo.Wiem, że nie rozstanę się z nim najprawdopodobniej nigdy :)


11 komentarzy:

  1. używam mydła Aleppo 40 % (oliwkowo-laurowe) od bardzo dawna, nie wyobrażam sobie już innego oczyszczania twarzy. Mydło jest bardzo wydajne, wspaniale oczyszcza i nawilża, też jestem nim zauroczona!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam Aleppo 20% - świetny kosmetyk, na pewno nie wrócę już do żeli czy płynów, teraz będę tylko kombinować ewentualnie z większym stężeniem albo z dodatkami (interesuje mnie mydło z dodatkiem oleju z czarnuszki).

    OdpowiedzUsuń
  3. Mydło aleppo to cudowny kosmetyk, który zachwycił mnie w zeszłym roku.

    OdpowiedzUsuń
  4. Chciałabym je kiedyś wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  5. muszę spróbować tego z 55%:)

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie używałam nigdy żadneog, ale na początek zabiorę się za te o niższym stężeniu.

    OdpowiedzUsuń
  7. Mydło Aleppo może czasem podrażniać, więc lepiej zacząć od niższego stężenia, choć może niekoniecznie najniższego - najlepiej wybrać ok 10-20% zawartości olejku laurowego.

    OdpowiedzUsuń
  8. mydelko Aleppo zaczelam uzywac od czerwca 2015 z powodu problemu moich wlosow po strasznie mi wychodzily a szczególnie po umyciu jak były mokre uzywalam przez jakies 6 miesięcy olej kokosowy wlosy były ladnie blyszczace ale dalej jak wychodzily tak wychodzą wiec efektow niebylo zadnych szukałam na internecie i dotarlam do mydelka Aleppo kupiłam pierwsze 30% olejku laurowego potem o stężeniu olejku 40% do mycia ciala a szczególnie do wlosow a teras po na kolejny miesiące zakupiłam sobie 4 kostki 16 % wiec chciałam dla całej rodziny a po jakims czasie z palzami chcem o silniejszym sterzeniu kupic ale do mycia tylko wlosow żeby je wzmocnić polecam je wszystkim

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja tez zaczęłam od niższego stężenia mydła Aleppo. Używam Aleppo do mycia twarzy oraz całego ciała. Również moją córeczkę myje Aleppo 5%. Teraz ma dwa latka, a Aleppo 5% myłam ja od urodzenia. Tylko do mycia włosów mi się nie sprawdzilo. Próbowałam przez miesiąc mając nadzieję, ze włosy sie przyzwyczaja, ale niestety. Chodziłam z przyklapnietymi włosami, miałam wrażenie,ze nie mogę ich doplukac. I uwaga- mydło bardzo szczypie oczy. Wiec demakijaz oczu lepiej zrobić np. Płynem miceralnym.

    OdpowiedzUsuń
  10. Na przebarwienia lub podrażnienia skóry skutecznie działa Mydło Aleppo z Różą Damasceńską Najel. Ponadto cieszy nos delikatnym różanym aromatem.

    OdpowiedzUsuń
  11. Costunolide derived from C. speciosus plant source elevates a fresh conviction for its use in breast cancer therapy for its cytotoxic efficacy and non-toxic nature. Costunolide

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Biochemia kosmetyczna , Blogger